PszczeliPark
Maseczki z miodem / Przepisy nie tylko kulinarne z miodem / MIODY / Strona główna <

Maseczka oczyszczająca

Do jednego żółtka dodaj łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę mąki owsianej. Po utarciu uzyskasz maseczkę oczyszczającą skórę. Stosuj do kilku razy dziennie.


Miodowa maseczka oczyszczająca

Wymieszaj jedną łyżkę miodu z połową łyżeczki soku cytrynowego i dwiema łyżeczkami mielonych migdałów. Mieszanką pocieraj delikatnie skórę twarzy. Spłucz letnią wodą.


Miodowa maseczka oczyszczająca


Wymieszaj jedną łyżkę miodu z jedną łyżką mielonych migdałów, dwiema łyżkami płatków owsianych. Dodaj sok z cytryn w ilości umożliwiającej dobre zwilżenie całości. Delikatnie masuj mieszanką twarz, spłucz letnią wodą.


Nawilżająca miodowa maseczka


Wymieszaj dwie łyżki miodu z dwiema łyżeczkami mleka lub słodkiej śmietanki. Rozprowadzić po twarzy, szyi i pozostaw na 10 minut. Spłucz letnią wodą.


Maseczka nawilżająca

Połącz 2 łyżki stołowe miodu, 3 łyżki stołowe twarogu i 2 łyżki stołowe śmietany. Dokładnie wymieszaj składniki
i nałóż na twarz, szyję i dekolt. Po 30 minutach spłucz letnią wodą. Efekt fantastyczny.


Maseczka miodowa z jabłkiem

Wymieszaj jedną łyżkę miodu z jednym obranym i przetartym jabłkiem. Nałóż na twarz na 15 minut, spłucz. Wygładza i nawilża skórę.


Maseczka zmiękczająca


Utrzyj żółtko z łyżeczką miodu i z łyżeczką gliceryny. Uzyskaną maseczkę nakładaj na twarz i szyję na około kwadrans. Zmiękcza i oczyszcza skórę.


Maseczka wygładzająca zmarszczki

Miód (1 łyżka miodu lipowego) i jogurt (2 łyżki jogurtu naturalnego) ubij trzepaczką na kremową masę. Dodaj 1 białko (lekko ubite) i 2 - 3 krople olejku lawendowego, po czym ubijaj tak długo, aż wytworzy się masa o jednolitej konsystencji. Nakładaj maseczkę na czystą skórę twarzy, szyję oraz dekolt. Maseczka wygładza zmarszczki, w widoczny sposób ujędrnia skórę i poprawia jej koloryt.


Maseczka dla cery suchej

Wymieszaj trzy łyżki miodu z trzema łyżkami śmietany i z dwoma żółtkami. Nałóż na twarz na 20 minut, spłucz później letnią wodą.


Maseczka dla cery tłustej


Wymieszaj jedną łyżkę miodu z trzema łyżkami twarożku homogenizowanego i jednym żółtkiem. Nałóż maseczkę na umytą rumiankiem skórę twarzy na pół godziny.


Maseczka odżywcza dla cery suchej i wrażliwej


Wymieszaj łyżkę miodu z dwiema łyżkami twarogu. Nałóż na twarz i potrzymaj przez 10 minut, po czym spłucz.


Maseczka odżywcza dla cery suchej

Weź połowę owocu avocado i zrób papkę. Dodaj łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę tłustego kremu. Możesz ewentualnie wlać odrobinę śmietanki. Pozostaw na twarzy przez 15 minut i zmyj wodą.

Maseczka odżywcza dla cery normalnej

Dwie łyżki miodu i jedną łyżkę oleju migdałowego zmieszaj z żółtkiem, nałóż na twarz, używając grubego pędzla. Zmyj maseczkę po 20 minutach.

> Galeria zdjęć (losowe zdięcia)
Dodano: 2010-05-15 Dodano: 2009-07-06 Dodano: 2009-04-24 Dodano: 2009-10-24