Wielka Konfraternia / Współpraca / Strona główna <

Wielka Konfraternia Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła

 

 

 

 

Arenga Wielkiej Konfraterni

Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła

Polacy mogą zaistnieć w Europie i świecie wnosząc wiano swej historii i swe wyjątkowe umiejętności, bez nich w Europie zginą. Naród bez historii i kultury narodowej nie istnieje.

Konfraternia jest duchem tradycji, ożywiającym dorobek, tożsamość i dziedzictwo potomków Piasta - poprzez zachowanie naszej historii i obyczaju, oraz wspieranie działań prowadzących ku zdrowej i dostatniej przyszłości.

Konfraternia skupia ludzi wyjątkowych w swym zamiłowaniu do tego, co najlepsze z dorobku naszych przodków i usiłowaniu zrównania się z Ich kunsztem, w nadziei na Ich prześcignięcie.

Bronimy reliktów rzemieślniczej solidności przed zalewem tandety. Deklarujemy współpracę z każdym, dla kogo od "więcej i taniej" ważniejsze jest "dobrze i zdrowo". Naszym sojusznikiem jest każdy, dla którego zdrowa przyszłość jest ważniejsza od doraźnego zysku.

Wspieramy ekologię, zdrową żywność i zdrowy styl życia, produkty regionalne i tradycyjne, lokalne tradycje kulinarne, szacunek dla praw Natury, ziołolecznictwo, agroturystykę i propagowanie świadomości historii naszego narodu, różnorodność kulturową naszego kraju.

Promujemy zdrowe trunki i smaczne jadło, ogrodnictwo i zielarstwo, uprawę biodynamiczną i winogrodnictwo.

Podejmiemy działania prawne mające na celu ułatwienie działania wszelkim rękodzielnikom dziedzin wyżej wymienionych.

Jako część dziedzictwa nam powierzoną - chronimy środowisko naturalne i wspieramy działania popularyzujące szacunek dla Przyrody ojczystej.

Wyrazem naszego uznania dla poczynań mieszczących się w sferze działań Konfraterni będzie przyznany CERTYFIKAT ZACNOŚCI.

> Galeria zdjęć (losowe zdięcia)
Dodano: 2009-07-06 Dodano: 2007-09-10 Dodano: 2010-10-28 Dodano: 2010-11-13