Spółdzielnia APIS w Lublinie na czele producentów miodów pitnych / Strona główna <

Spółdzielnia APIS w Lublinie na czele producentów miodów pitnych

Spółdzielnia Pszczelarska „Apis” zdobywa kolejne certyfikaty. W tym roku jeden z produkowanych przez nią miodów pitnych zdobył - jako pierwszy produkt na rynku polskim - unijny znak „Gwarantowana Tradycyjna Specjalność”. To kolejny dowód na to, że lubelska spółdzielnia umiała nie tylko przetrwać najtrudniejsze zmiany w polskiej gospodarce, ale też wprowadzić polskie miody na zagraniczne stoły.

 

Półtorak Jadwiga z lubelskiego Apisa - najlepszy miód pitny na świecie

Półtorak Jadwiga

 

Spółdzielnia „Apis” ma ponad 70-letnią tradycję i sięga po tradycyjne receptury w produkcji miodów pitnych. I to właśnie otworzyło drzwi na zagraniczne rynki. Dziś „Apis” jest największym na świecie producentem miodów pitnych.

 

Miód pitny

Miody pitne z Lublina



Produkcja miodów pitnych wymaga długoletnich zabiegów - im większa zawartość miodu - tym dłuższe leżakowanie - nawet do 7 lat.

Miody pitne produkuje się głównie z miodu gryczanego - bo ma mocny aromat - i wielokwiatowego, który jest w Polsce najczęściej spotykany. Spółdzielnia „Apis” współpracuje z kilkuset pszczelarzami, którzy są przekonani, że miód z Lubelszczyzny jest najlepszy w kraju.

Pszczelarze z satysfakcją odnotowują, że spożycie miodu w Polsce w ciągu dwóch ostatnich lat - dwukrotnie wzrosło. Dziś przeciętny Polak zjada w ciągu roku 60 dkg miodu.

 

(TVP Lublin)

 

szlachcic

Szlachcic tradycyjny

 
> Galeria zdjęć (losowe zdięcia)
Dodano: 2010-04-20 Dodano: 2009-09-30 Dodano: 2009-05-05 Dodano: 2010-11-13