Miód Kurpiowski / Strona główna <

Miód Kurpiowski

Komisja Europejska zarejestrowała kolejny produkt regionalny - Miód Kurpiowski. O wpisanie miodu kurpiowskiego na listę produktów regionalnych starano się od czterech lat. Pomysłodawcą jest pszczelarz z Ostrowi Mazowieckiej Zbigniew Szymański.

 

 miód kurpiowski

 

Każdy słoik z miodem kurpiowskim opatrzony będzie etykietą, której wzór jest zastrzeżony. Na każdej będzie niepowtarzalny numer – nie może być dwóch etykiet o takim samym. Druga, mniejsza etykieta, zawierać będzie informację, że jest to produkt regionalny, a także niezbędne dane na temat producenta.

 

chronione oznaczenie geograficzne

- Klient kupujący miód kurpiowski będzie miał pewność, że ma do czynienia z produktem najwyższej jakości o ściśle określonych parametrach – tłumaczy Zbigniew Szymański. – To oczywiście nie znaczy, że wszystkie miody tego typu będą smakować tak samo, ale taka jest już natura miodów wieloskładnikowych. Mam nadzieję, że miody kurpiowskie nie będą droższe od produkowanych dotychczas w naszym regionie.

 

Informacje na temat miodu kurpiowskiego możecie Państwo znaleźć na tworzonej stronie internetowej miodkurpowski.pl. Po zakupie słoika z miodem na podstawie numeru z etykiety można będzie nawet sprawdzić, w jakiej miejscowości stały ule, z którego ten miód wybrano. Przy okazji będzie to bardzo dobry system kontroli.

 

Źródło: TO

 
> Galeria zdjęć (losowe zdięcia)
Dodano: 2010-04-20 Dodano: 2009-05-05 Dodano: 2010-04-20 Dodano: 2008-06-14